english
Gender StudiesPersefona

Novinky

Blog: Neprověřuj, ale důvěřuj

Na následující věty jsem narazila v diskuzi pod článkem k tématu sexuálního násilí: „...jako znasilneni si predstavuju hruzyplny zazitek, kdy se zeny zmocni zcela cizi muz nekde v temnem koute a psychicky ji zkazi cely zivot, pripadne jeste ex-partner, ktereho uz nechtela videt, ale takove ty "znasilneni" na party na wc, kam sla dobrovolne s milencem a najednou cukla, nebo dokonce s pravidelnym manzelem, akorat ze se ji zrovna nechce, zadny veleotres nezpusobi... Laicky receno, pokud nedrela nasucho, byla vzrusena a tedy nebyla znasilnena„.

Možnosti sebeobrany pro ženy

Kurzů sebeobrany pro ženy je až překvapivě velmi malé množství. Ještě méně je kurzů, které jsou koncipovány tak, aby nabízely kombinaci informací, prevence a jednoduchých obraných postupů.

Blog: Nepříjemně blízká znásilnění

Znásilnění je děsivý čin. Pochopitelně, již samou svou podstatou, násilným vniknutím do intimní sféry člověka. Je ale děsivý také tím, jak často se děje a jak moc je opředený různými mýty a mylnými představami.

Analýza stavu pomoci obětem znásilnění v České republice

Problematika sexuálního násilí – znásilnění – patří mezi ty fenomény, které lze přirovnat k obrazu plovoucího ledovce. Pozornost upoutává především jeho dobře viditelný vrcholek, ovšem další a podstatně masivnější část zůstává skryta a zahalena tajemstvím. Úkolem předkládané analýzy je znovuodhalení, případně odhalení, zveřejnění a předložení k diskusi těch oblastí problematiky sexuálního násilí – znásilnění –, která zůstávají neřešeny.

Kurz sebeobrany

Upozorňujeme na kurz sebeobrany pro ženy, který organizuje Victim Win.

Tohle není výzva ke znásilnění!

V projektu byla zahájena regionální informační kampaň: Stop znásilnění.

Blog: Bylo by možné věnovat pozornost znásilnění a sexuálnímu násilí?

Právě jsem dočetla blogový příspěvek Meg Stone, ředitelky bostonské organizace IMPACT, která se zabývá prevencí násilí a zneužívání. Ve svém blogu reaguje na odezvu, kterou získala prasečí chřipka v médiích mezi širokou i odbornou veřejností a mezi politiky. Konkrétně přiznává: „Když vidím všechnu tu pozornost, která se dostává prasečí chřipce, žárlím.“

Pozvánka na kulatý stůl

Persefona o.s. a Gender Studies o.p.s. si Vás dovolují pozvat ke kulatému stolu s názvem STOP ZNÁSILNĚNÍ.

25. listopadu - Mezinárodní den proti násilí na ženách

Mezinárodním dnem proti násilí na ženách (International Day of the Elimination of Violence against Women) byl 25. listopad vyhlášen Valným shromážděním OSN v prosinci 1999.

« | 1 | 2
norway grantseea grantsnros

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti

© 2009
Gender Studies o.p.s., Masarykovo nábřeží 8, 120 00 Praha 2, tel: +420 224 913 350, fax: 224 915 666, office@genderstudies.cz
IČO: 25 73 70 58

Persefona o. s.; Jiráskova 8; Brno, 602 00; tel: +420 545 245 996; domacinasili@persefona.cz

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect