english
Gender StudiesPersefona
stopznásilnění.ecn.czDiskuze › Diskuzní blok pro blízké oběti

Diskuzní blok pro blízké oběti

Zde mohou diskutovat osoby blízké obětem.

Příspěvky v diskuzi

22 May 2014 17:30

co dělat

Autor/ka: Filip

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem,co dělat v mém případě.Mám novou partnerku a po několika opakovaných pokusech o intimní styk z partnerčiny strany,které skončily pláčem, jsem zjistil,že žije s nevyřešeným traumatem jako oběť znásilnění.K mému závěru samozřejmě přispělo několik faktů, některé jsem identifikoval až po přečtení mnoha stránek o znásilněních, sexuálních traumatech (jako kupříkladu této stránky),další informace mi sdělila postupně sama z vlastní iniciativy (dle mého úsudku možná i ze strachu, abych si její reakce nevyložil adresně). Její traumatický zážitek se odehrál před dvanácti lety,dodnes viní sama sebe ze spoluviny (obvi??uje se se že se dostatečně nebránila nebo útočníka nezastavila), navštívila několik odborníků, ale žádnému neřekla o tomto traumatu (tedy každý našel příčiny jejích úzkostí, strachu, studu či problému se sebedůvěrou jinde). Dle mých informací vlastně nikdy nevedla "normální" sexuální život, neboť šlo o její první známost ve věku 15 let (útočník byl plnoletý).Její rodina ani blízcí lidé se to nikdy nedozvěděli a jsem nejspíš jediná osoba, s kým o tomto traumatu vůbec hovořila. Navíc dotyčný útočník se vyskytuje v okolí její rodiny, která o celém incidentu ani o jejím skrývaném traumatu nemá ani potuchy. Pročetl jsem různé rady a doporučení pro oběti traumatu,blízké osoby obětí atd, nikde jsem však nenašel jak a zda vůbec takovouto oběť, jež se snaží vše v sobě ututlat a není schopna ani po 12 letech otevřeně hovořit a vykazuje mnohé další následky traumatu přimět situaci řešit anebo vůbec skutečně pojmenovat. Chci také touto formou poprosit Vaše odborníky o případné zaslání kontaktu na odborníka anebo centrum, kam bych se mohl obrátit osobně. Předem děkuji (také děkuji za pochopení, pokud tento dotaz nespadá do kategorie příslušné tomuto diskusnímu foru).
Odpověď


norway grantseea grantsnros

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti

© 2009
Gender Studies o.p.s., Masarykovo nábřeží 8, 120 00 Praha 2, tel: +420 224 913 350, fax: 224 915 666, office@genderstudies.cz
IČO: 25 73 70 58

Persefona o. s.; Jiráskova 8; Brno, 602 00; tel: +420 545 245 996; domacinasili@persefona.cz

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect