english
Gender StudiesPersefona
stopznásilnění.ecn.czDiskuze › Jak se vyrovnat se sexuálním napadením

Jak se vyrovnat se sexuálním napadením

Zde můžete sdílet vaše zkušenosti a rady.

Příspěvky v diskuzi

21 Feb 2013 18:41

Nejde zapomenout

Autor/ka: Barbora

Stalo se to už dávno.. Bylo mi 6 let a jezdívala jsem s jedním pánem a hromadou dalších dětí na pohádkové lesy. Když jsme se potom vraceli zpátky, tak se spalo u něho v chatě a tam se to všechno dělo.. zneužívání, osahávání, zvláštní hry.. Vzpomínám na den, kdy jsem byla u babičky a tety na prázdninách (dělo se to všechno v jedné vesnici a ten pán byl takový jejich skoro soused), měli jsme jet někam na výlet a babičce a tetě jsem řekla, co se tam všechno dělo. Ty mi odpověděli, že jsem zlá holka a že jsem si to všechno vymyslela. Po nějakém čase se to všechno provalilo.. Mamka s taťkou za mnou přišli a ptali se, co se dělo, slibovali hory doly, jen aby ze mě něco vypáčili, ale jelikož jsem chtěla být ta hodná holčička, tak jsem mlčela a uzavřela jsem se do sebe. Některé holky, které přespávali na chatě také, tak vypovídali a pán se dostal do vězení. Dnes je puštěný a žije si vesele dál a i na stejným místě. Bojím se dne, kdy přijedu k dědovi na návštěvu a potkám ho.. Co budu dělat, jak se zachovám? Bolí to stále, protože jsem si to hodně dlouho myslela, že jsem za to mohla, ale v 6 letech? Dodnes nepřišla ani jedna, že by se mi omluvila. Někdy se mi povede, že to v hlavě potlačím, potom kouknu na zprávy nebo stačí nějaký jiný podnět a všechno se mi znovu vybaví.. Mamce jsem to dokázala říct až po 15 letech a taťkovi až o něco déle. Ale stejně jsem jim neřekla všechno, protože to nešlo.. Někdy mám chuť se babičky a tety zeptat, proč? Proč, něco neudělali? Jak si 6 leté dítě může vymyslet takové nechutné věci, co dělal? A to je teta k tomu ještě učitelka.. Jenom přemýšlím nad tím, jestli to v rodině neudělá moc velký rozbroje.. ale dozvěděla bych se proč to všechno.. což si myslím, že by mi hodně pomohlo, protože to stále držím v sobě a někdy než se mi to povede v hlavě dát někam do koutku se s tím srovnám dlouho..
Odpověď


norway grantseea grantsnros

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti

© 2009
Gender Studies o.p.s., Masarykovo nábřeží 8, 120 00 Praha 2, tel: +420 224 913 350, fax: 224 915 666, office@genderstudies.cz
IČO: 25 73 70 58

Persefona o. s.; Jiráskova 8; Brno, 602 00; tel: +420 545 245 996; domacinasili@persefona.cz

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect